تاییدیه مالیاتی چیست؟

تاییدیه مالیاتی

در واقع تاییدیه مالیاتی یک سند است که توسط سازمان امور مالیاتی کشور کشور صادر میشود. این تاییدیه نشان دهنده مالیات پرداختی شماست. معمولا تاییده های مالیاتی برای اهدافی مثل بازپرداخت مالیات و یا کمک مالی استفاده میشوند.با روشنگران کاسپین همراه باشید تا با ا این سوال پاسخ بدهیم که تاییدیه مالیاتی چیست؟

فهرست:

 1. اطلاعات موجود در تاییدیه مالیاتی
 2. نحوه درخواست تاییدیه مالیاتی
 3. تاییدیه مالیاتی در چه مواقعی کاربرد دارد؟
 4. چکیده

اطلاعات موجود در تاییدیه مالیاتی

تأییدیه های مالیاتی معمولاً شامل اطلاعات زیر هستند:

 • نام و آدرس مالیاتی شخص یا کسب و کار
 • تاریخ پرداخت مالیات
 • مقدار مالیات پرداخت شده
 • نوع مالیات پرداختی

نحوه درخواست تأییدیه مالیاتی

برای درخواست تأییدیه مالیاتی، باید با اداره مالیات محلی یا ایالتی خود تماس بگیرید و درخواست خود را ارسال کنید. در درخواست خود باید نام و آدرس مالیاتی خود، تاریخ پرداخت مالیات، مقدار مالیات پرداخت شده و نوع مالیات پرداخت شده را ذکر کنید. همچنین باید کپی از اظهارنامه مالیاتی خود را به همراه درخواست خود ارسال کنید.

در اینجا مراحل درخواست تأییدیه مالیاتی به طور خلاصه آورده شده است:

 1. با اداره مالیات محلی یا ایالتی خود تماس بگیرید و از آنها بپرسید که چگونه می توانید درخواست تأییدیه مالیاتی ارسال کنید.
 2. فرم درخواست تأییدیه مالیاتی را از اداره مالیات دریافت کنید.
 3. سپس فرم درخواست تأییدیه مالیاتی را پر کنید و تمام اطلاعات مورد نیاز را در آن وارد کنید.
 4. کپی از اظهارنامه مالیاتی خود را به همراه درخواست خود ارسال کنید.
 5. درخواست خود را به اداره مالیات ارسال کنید.

درخواست شما معمولاً ظرف چند هفته پردازش می شود. پس از پردازش درخواست شما، تأییدیه مالیاتی به صورت کتبی برای شما ارسال می شود.

اطلاعات مورد نیاز برای درخواست تأییدیه مالیاتی

درخواست تأییدیه مالیاتی معمولاً شامل اطلاعات زیر است:

 • نام و نام خانوادگی
 • شماره ملی
 • آدرس پستی
 • شماره تلفن
 • نوع مالیات
 • تاریخ پرداخت مالیات
 • مقدار مالیات پرداخت شده

چگونه درخواست تاییدیه مالیاتی را ارسال کنیم؟

برای این کار شما میتوانید از سه راه حضوری ، غیر حضوری(آنلاین) و پستی اقدام کنید.همچنین لازم به ذکر است که هزینه ارسال درخواست تاییدیه مالیاتی رایگان است. در ادامه هر سه راه را برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

ارسال درخواست تأییدیه مالیاتی به صورت حضوری

برای ارسال درخواست تأییدیه مالیاتی به صورت حضوری، باید به اداره مالیات محلی یا ایالتی خود مراجعه کنید.سپس در اداره فرم درخواست تاییدیه مالیاتی را دریافت کنید و اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید.بعد از آن یک کپی از اظهار نامه مالیاتی خود را به همراه درخواستتان ارائه دهید. برای آشنایی بیشتر با اظهارنامه مالیاتی میتوانید مقاله اظهارنامه مالیاتی و نحوه پر کردن آن” را بخوانید.

ارسال درخواست تأییدیه مالیاتی به صورت پستی

در این روش باید برای ارسال درخواست تأییدیه مالیاتی به صورت پستی، فرم درخواست تأییدیه مالیاتی را از اداره مالیات دریافت کنید و تمام اطلاعات مورد نیاز را در آن وارد کنید. سپس، کپی از اظهارنامه مالیاتی خود را به همراه درخواست خود به آدرس اداره مالیات ارسال کنید.

ارسال درخواست تأییدیه مالیاتی به صورت آنلاین

برخی از ادارات مالیات امکان درخواست تأییدیه مالیاتی به صورت آنلاین را فراهم می کنند. برای این کار، باید به وب سایت اداره مالیات مراجعه کنید و فرم درخواست تأییدیه مالیاتی را به صورت آنلاین پر کنید. سپس، کپی از اظهارنامه مالیاتی خود را به صورت پیوست به فرم ارسال کنید.

تاییدیه مالیاتی در چه مواقعی کاربرد دارد؟

 • هنگامی برای کمک مالی دولتی درخواست می کنید، ممکن است به تأییدیه مالیاتی نیاز داشته باشید تا نشان دهید که درآمد کافی برای تأمین هزینه های خود ندارید.
 • اگر برای بازپرداخت مالیات درخواست می کنید، برای اینکه نشان دهید که مالیاتی پرداخت کرده اید؛ ممکن است به تأییدیه مالیاتی نیاز داشته باشید.
 • اگر برای یک وام یا کارت اعتباری درخواست می کنید، ممکن است به تأییدیه مالیاتی نیاز داشته باشید تا نشان دهید که درآمد کافی برای بازپرداخت بدهی دارید.

چکیده

همانطور که مشاهده کردید شما را با تاییدیه مالیاتی آشنا کردیم. تاییدیه مالیاتی یک سند مهم است که می تواند در موارد مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. اگر فکر می کنید ممکن است به تأییدیه مالیاتی نیاز داشته باشید، باید با اداره مالیات محلی یا ایالتی خود تماس بگیرید تا بدانید چگونه می توانید آن را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *