حسابرسی در قزوین

صورتهای مالی حسابرسی شده

حسابرسی در قزوین

حسابرسی در قزوین یکی از نیازهای کسب و کارها در جهت ارائه گزارشات به افراد برون سازمانی ، گزارش صورت مالی حسابرسی شده می باشد که پس از تهیه صورتهای مالی استاندارد توسط واحد مالی به وسیله موسسه حسابرسی و حسابداران رسمی مورد بررسی قرار میگیرد و به همراه یادادشتهای مالی جهت ارائه به ذینفعان صادر می گردد.

یکی دیگر از خدمات مرکز مشاوره مالی و مالیاتی روشنگران کاسپین در قزوین تهیه صورتهای مالی استاندارد و گزارش حسابرسی می باشد.

حسابرسی در قزوین باری کسب و کار ها و فعالان اقتصادی در مواردی به شرح ذیل کاربرد پیدا می کند.

ما در شرکت مشاوره مالی روشنگران آمده ایم تا کلیه خدمات و مشاوره در زمینه حسابرسی صورتهای مالی را به مشتریان و فعالان اقتصادی ارائه نماییم .

با ما در تماس باشید…

صورتهای مالی حسابرسی شده جهت ارائه به بانک :

بانکها و موسسات اعتباری در جهت ارائه تسهیلات به اشخاص حقیقی و حقوقی یکی از مدارک مورد درخواست از مشتریان را صورت مالی حسابرسی شده اعلام می نمایند که مشتریان بانک موظف به عقد قرارداد با موسسات حسابرسی و دریافت این صورت های مالی می باشند.

صورت مالی حسابرسی شده جهت اجرای ماده 272 قانون مالیاتهای مستقیم :

حسابرسی در قزوین در راستای اجرای مفاد ماده  قانون مذکور ، تمامی مودیان که جمع فروش و درآمد آنان در سال مالی بیشتر از 80.000.000.000 ریال باشد و یا جمع دارایی های آنها بیشتر از 150.000.000.000 ریال باشد موظف به ارائه صورتهای مالی حسابرسی شده می باشند.

متن این قانون به شرح ذیل می باشد:

حسابرسی در قزوین

سازمان امور مالیاتی کشور مکلف است تا پایان دی‌ماه هر سال نسبت به اعلام آن گروه یاگروههایی از اشخاص حقیقی و حقوقی که علاوه بر شرکتهای موضوع بندهای (الف) و (د) ماده واحده « قانون استفاده از خدمات تخصصی و حرفه‌ای حسابداران ذی‌صلاح به‌ عنوان حسابدار رسمی» مصوب سال 1372 براساس نوع و یا حجم فعالیت آنها ملزم به ارائه صورتهای مالی حسابرسی شده توسط سازمان حسابرسی یا موسسات حسابرسی عضو جامعه حسابداران رسمی ایران همراه با اظهارنامه مالیاتی و یا حداکثر ظرف مدت سه ‌ماه پس از مهلت انقضای ارائه اظهارنامه می‌باشند را از طریق مقتضی (درج در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار و یا سامانه الکترونیکی مربوط) به اطلاع این گروه از اشخاص برساند. علاوه بر آن سازمان یادشده می‌تواند اشخاص حقیقی و حقوقی معینی را به صورت موردی مشمول حکم این ماده نماید، حسابرسی در قزوین که در این‌صورت موضوع شمول اشخاص یادشده باید با ابلاغ کتبی تا پایان دی‌ماه هر سال به آگاهی آنها برسد. اشخاص حقیقی و حقوقی مزبور که سال مالی آنها بعد از اعلام سازمان یادشده آغاز می‌شود، مشمول حکم این ماده خواهند بود. در صورت ارائه نکردن گزارش حسابرسی مالی موضوع این ماده در مهلت مقرر، علاوه بر تعلق جریمه معادل بیست‌درصد (20%) مالیات متعلق، درآمد مشمول مالیات آنها طبق مقررات این قانون از طریق رسیدگی تعیین خواهد شد.

تبصره 1- صورتهای مالی حسابرسی‌شده به شرح این ماده و مطالب مذکور در گزارش‌های حسابرسی و بازرسی قانونی مربوط که در چهارچوب مقررات این قانون تنظیم شده باشد، می‌تواند برای تشخیص درآمد مشمول مالیات اشخاص یادشده توسط ادارات مالیاتی مورد استفاده و استناد قرار گیرد حسابرسی در قزوین

تبصره2- سازمان امور مالیاتی کشور می‌تواند حسابرسی صورتهای مالی و یا تنظیم گزارش مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی را به سازمان حسابرسی یا موسسات حسابرسی عضو جامعه حسابداران رسمی ایران واگذار کند، در این صورت، پرداخت حق‌الزحمه حسابرسی مالیاتی طبق مقررات مربوط، برعهده سازمان امور مالیاتی کشور است.

در صورتهای مالی حسابرسی شده توسط حسابرس ، نتیجه به چهار شکل در گزارش نمایان میشود :

1-مقبول

2-مشروط

3-مردود

4-عدم اظهار نظر

در مقاله های بعدی به توضیح چهار مورد فوق خواهیم پرداخت.

جهت مشاوره در خصوص صورتهای مالی با مشاوران ما در تماس باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *